с. Гнилички. Церква Івана Богослова.(1886р.)/(2013).
Тернопільська обл. Підволочиський р-н.
В центрі села Гнилички, з правої сторони дороги, що пролягла до села Кошляки, на невисокому пагорбі стоїть мурована церква святого апостола та богослова Івана (Іоанна) Богослова. Споруджено церкву в 1886 році.
Зведена церква в класичному українському православному стилі. Храм складається з бабинця, нави та вівтаря. Нава найбільша за розмірами, та має бокові прямокутні прибудови. Вінчає наву великий восьмикутний купол, вище знаходиться ще один купол меншого розміру з хрестом. Бабинець та вівтар, який за розмірами найменший, закінчуються також малими куполами з хрестом.
Над головним входом в храм розташована фреска Івана Богослова. В лівій частині фрески підпис: «СТ. ІОАННЪ». Вікна храму арочні, розташовані високо над фундаментом. Подвір’я храму огороджено залізним плотом. З лівої сторони від входу на подвір’я храму знаходиться арочна дзвіниця з двома дзвонами.
В 2013 році проходять реставраційні роботи споруди. Малі купола храму покриваються сусальним золотом, відремонтовано дах, та стіни церкви.
Поруч з православним храмом, греко-католицькою громадою села, споруджено подібну за архітектурою церкву, тільки трохи менших розмірів. Статут релігійної громади ”Парафія святого апостола і євангелиста Івана Богослова” села Гнилички, Підволочиський район Тернопільсько-Зборівської єпархії Української Греко-Католицької Церкви”, зареєстрована рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради народних депутатів від 24 липня 1991 року. Храм вже зведено, тривають оздоблювальні роботи, та впорядковується подвір’я церкви.
ГНИЛИЧКИ.
Гнили́чки – невеличке село в Підволочиському районі, Тернопільської області. Засноване село в 1221 році. Населення в 2001 році становило 404 осіб. Назва села напевно походить від назви сорту груш, які після дозрівання гниють з середини.